Turinys
Dydžių lentelė, rekomendacijos
KREPŠINIO KAMUOLIŲ DYDŽIAI PAGAL AMŽIAUS GRUPES
MOLTEN tinklinio kamuolių dydžių lentele
Rekomendacijos renkantis tinklinio kamuolį
Visi puslapiai

 

Tarp rekomendacijų įsigyjant tinklinio kamuolį, galima rasti patarimų nepirkti vienspalvio kamuolio. Dvi ar daugiau spalvų turinčio kamuolio sukimąsi yra lengviau interpretuoti, numatyti jo skrydžio trajektoriją. Šio sporto profesionalai teigia, jog baltos spalvos tinklinio kamuolys - tai prasčiausias pasirinkimas.

Renkantis kamuolį paplūdimio tinkliniui prisiminkite ir tai, jog jums gali tekti žaisti ir vakare, kuomet apšvietimas gana prastas. Taigi, komfortabiliam žaidimui įsigykite ryškesnį kamuolį. Na šio žaidimo entuziastams rekomenduojama įsigyti kamuolį su tamsoje šviečiančia danga.

Kaip išsirinkti tinklinio kamuolį?

Rinkdamiesi tinklinio kamuolį atkreipkite dėmesį į gamintojų nurodytas savybes. Kai kurie tinklinio kamuoliai turi specialią dangą, kuri yra atspari drėgmei. Tokia danga užtikrina gerą kamuolio atšokimą. Tinklinio kamuolio pasirinkimas nėra sudėtingas, kadangi dauguma tokių kamuolių turi panašias savybes. Pagrindinis dalykas, kurį reikėtų prisiminti renkantis tinklinio kamuolį, tai - galimi skirtingi kamuolių tipai. Pvz. kamuoliai, skirti treniruotėms, profesionaliam žaidimui, kamuoliai, skirti mėgėjiškam žaidimui ir, žinoma, paplūdimio tinklinio kamuoliai.

Treniruotėms skirtas tinklinio kamuolys puikiai tiks vaikų žaidimams. Toks kamuolys atsparesnis didesniems smūgiams. Mėgėjams skirti tinklinio kamuoliai yra kiek kokybiškesni, o profesionaliam žaidimui pasirenkami itin geros kokybės kamuoliai.

Jei renkatės kamuolį paplūdimio tinkliniui, reikėtų atkreipti dėmesį į kamuolio siūles,- jos siūtos ar klijuotos. Klijuotos siūlės tokiam žaidimui nebus tinkamos, kadangi kamuoliui dažniau atsiduriant vandenyje, danga gali atsiklijuoti, o kamuolys prisisunkti vandens ir deformuotis. Todėl paplūdimio tinklinio kamuolys turi būti atsparus vandeniui, gerai pripūstas ir tuo pat metu ne pernelyg kietas. Jei paplūdimyje planuojate žaisti kamuoliu iš natūralios odos, jis greitai sugers drėgmę, o jo skrydžio trajektoriją bus sudėtinga kontroliuoti, kamuolys praras greitį.

Optimalus tinklinio kamuolio svoris turėtų būti 260-280 g, o apimtis 65-67 cm. Taip pat reikėtų prisiminti, kad tinkliniui skirtus kamuolius reikia teisingai pripūsti. Paprastai šie reikalavimai gamintojų yra užrašomi ant kamuolio.

Jei kamuolys pažymėtas užrašu FIVB, vadinasi šį kamuolio modelį pripažino Tarptautinė tinklinio federacija ir kamuolys yra tinkamas profesionaliam žaidimui. Taip pat kai kurie kamuoliai gali būti žymimi ir kitomis žymomis, pvz. Composite Leather (patobulinta odinė danga), Genuine Leather (naudojama natūrali oda), Soft Touch (pagaminta iš švelnios sintetinės odos) ar Microfiber Composite, kas reiškia, jog kamuolys pagamintas iš sintetinės odos - mikrofibros (techniškai pačios patogiausios medžiagos).

Tinklinio kamuolius galite įsigyti šiame kataloge: Tinklinio kamuoliai.